Konkurs “Anglista miesiąca”
Konkurs „Anglista miesiąca” odbył się w dwóch kategoriach kl. V – VI oraz VII – VIII. Uczniowie mieli do rozwiązania test w j. angielskim. Zwycięzcami zostali: w kategorii V – VI – Vanessa H. w kategorii VII – VII Patryk … Czytaj więcej
Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Po raz kolejny na całym świecie październik obchodzony jest jako Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych (do 2007 r. był to Międzynarodowy Dzień Bibliotek Szkolnych). Święto jest organizowane od 1999 roku przez: INTERNATIONAL ASSOCIATION OF SCHOOL LIBRARIANSHIP – IASL Celem akcji jest … Czytaj więcej
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)
Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM)
Konsultacje społeczne
W dniu 6.10.2020 r. o godzinie 16, w naszej szkole (parter – sala gimnastyczna) odbędą się konsultacje społeczne dotyczące miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego dla obszaru w rejonie ulicy Koszarka. Na spotkanie zaprasza Urbanista Miejski Pan Robert Szymala z Biura Rewitalizacji … Czytaj więcej
Dzień Języków Obcych
28 września 2020r. odbył się w naszej szkole Dzień Języków Obcych, podczas którego poznaliśmy historię tego dnia, uświadomiliśmy sobie, jak ważna jest nauka języków obcych, nie tylko angielskiego czy niemieckiego, których uczymy się w szkole. Poznaliśmy również różnorodne metody uczenia … Czytaj więcej
Doświadczenia przyrodnicze na lekcji przyrody w klasie IV
Eksperyment “Chemiczne jojo” Do wykonania eksperymentu potrzebujemy: Sodę, ocet, olej, barwnik, dzbanek i pipetkę lub strzykawkę. 1. Wlej ocet do szklanek, a następnie dodają do niego barwniki, jeśli nie macie barwników można dodać sok z buraków lub zabarwić ocet zanurzając w nim … Czytaj więcej
A ja rosnę i rosnę
Dzieci z przedszkola posadziły przed budynkiem naszej szkoły młode drzewka iglaste. Miały też okazje oglądać je i dotykać. Widziały jak wyglądają korzenie. Miały też możliwość poznania otoczenia za pomocą zmysłu dotyku, kiedy porównywały igły świerku i sosny i modrzewia. Sprawdziły … Czytaj więcej
Wizyta w przedszkolu pielęgniarki
W dniu 24.09. odbyło się spotkanie z pielęgniarką. Rozmowa dotyczyła zachowań prozdrowotnych oraz higieny osobistej Pani Bożenka zaprezentowała też apteczkę pierwszej pomocy, a dzieci rozpoznawały i nazywały znajdujące się tam akcesoria oraz mówiły do czego one służą. Na zakończenie wizyty … Czytaj więcej
W poszukiwaniu babiego lata…
17.09.2020 grupa “maluszków” wybrała się na swój pierwszy przedszkolny spacer. Trzymając za rączki węża dumnie powędrowały do najbliższego parku. Wąż okazał się przyjacielem dzieci, a ich uśmiechnięte buzie świadczą o tym, że bardzo im się podobało!
Najnowsze informacje
Pomoc pp w czasie wakacji 2026.
Plik do pobrania: pomoc pp w czasie wakacji_2026
MZ – pismo do rodziców i opiekunów dzieci (MEN)
Plik do pobrania: MZ – pismo do rodziców i opiekunów dzieci (MEN)
Wycieczka na farmę Chicken Land.
„Wycieczka na farmę Chicken Land była dla naszych przedszkolaków wyjątkowym dniem pełnym radości, nowych doświadczeń i wspólnej zabawy. Dzieci z ogromnym zaangażowaniem karmiły kozy, owce i kurki, a także pomagały w grabieniu siana, poznając uroki życia na farmie. Każde dziecko … Czytaj więcej
Zakończenie Roku Szkolnego w klasie “0”.
“Dzieci rodzą się że skrzydłami, nauczyciele pomagają im je rozwinąć” “Już drzwi przedszkola otwierają się nowy nieznany świat odkryjesz dziś… Zobaczysz , że będzie jak w niebie , gdy będziesz podążać swoją ścieżką…” Tak śpiewały dzieci z klasy “0”, przed … Czytaj więcej
Zakończenie roku szkolnego w grupie “Grzybków”.
23.06 w Grupie 3 latków odbyło się Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego. Miłych wakacji i do zobaczenia!
Wyjście do biblioteki.
23 czerwca klasy 1-3 wybrały się do Biblioteki Publicznej ” pod Atlantami”. Celem wyjścia było rozbudzanie zainteresowań czytelniczych dzieci, zapoznanie z działalnością biblioteki oraz ofertą wakacyjną. Pani Bibliotekarz oprowadziła nas po większości pomieszczeń w bibliotece i opowiedziała o swojej pracy. … Czytaj więcej
Wycieczka do Chicken Landu.
19.06. Dzieci z przedszkola były na wycieczce w Borównie. Miały okazję do obcowania z przyrodą, pracując w ogrodzie i karmiąc zwierzęta, grabiąc słomę. Miały czas na zabawy dowolne w sklep, prały odzież na tarach. Odpoczywały na huśtawkach. Właścicielki farmy przygotowały … Czytaj więcej































