plakat Zajęcia Ukraińskie JESTEŚMY RAZEM

Inf. opisowa Zajęcia Ukraińskie JESTEŚMY RAZEM na stronę szkoły

Jesteśmy razem. Warsztaty de cupage na szkle.

Pierwsza wizyta  w Bibliotece pod Atlantami.

Uczniowie  klas młodszych w ramach projektu „Jesteśmy razem” uczestniczyli w zajęciach w lekcji bibliotecznej, zapoznającej z zasadami obowiązującymi w bibliotece. Dowiedzieli się w jaki sposób wypożyczać książki oraz wykazali się wiedzą,  jak o nie dbać.                            Dzieci  z zainteresowaniem wysłuchały  bajki “Królowa pszczół ” z teatrzyku kamishibai. Na zakończenie zajęć wykonały prace plastyczne.

WYCIECZKA DO STAREJ KOPALNI

W dniu 21.04. 2023  roku uczniowie klas młodszych w ramach projektu  „Jesteśmy razem” wybrali się na wycieczkę do Centrum Nauki i Sztuki „Stara Kopalnia” w Wałbrzychu. Dzieci uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych „Szychta fuksów”- pierwsza zmiana młodych górników. Poznały m.in. historię powstania węgla kamiennego wydobywanego przez górników w trzech wałbrzyskich kopalniach , w tym kopali „Julia”. Zwiedziły część wystawową Muzeum Przemysłu i Techniki obejmujący najstarszy zachowany zespół górniczych budowli przemysłowych pochodzących z przełomu XIX i XX wieku.

Na zakończenie „Szychty Fuksów – pierwszej zmiany młodych gwarków” ruszyli na spacer podziemną trasą turystyczną. Wiele radości sprawił im pobyt w sztolni , gdzie z dużym zaangażowaniem chętni wcielili się w rolę prawdziwych górników wykonując  prace górnicze ładując „sercową” węgiel do „wagoników”.

Warsztat malowania akwarelami – zajęcia integracyjne.

Warsztaty tworzenia stroików wiosennych – zajęcia integracyjne projekt “Jesteśmy razem”.

Warsztaty edukacyjne w Muzeum Porcelany

Uczniowie klasy I uczestniczyli w warsztatach edukacyjnych w Muzeum Porcelany w ramach projektu „Jesteśmy razem”, który umożliwia integrację kulturową polskim i ukraińskim dzieciom w sytuacjach innych niż nauka w szkole. Wyjazd na warsztaty edukacyjne do Muzeum Porcelany pozwolił dzieciom, nie tylko stworzyć przestrzenne, przepiękne obrazy 3D, ale również spędzić wspólnie mile czas i wzmocnić wzajemne relacje.