Wycieczka do Urzędu Pocztowego klasy III A.

W dniu 10 maja 2023r. uczniowie klasy III A uczestniczyli w wycieczce do Urzędu Pocztowego przy ulicy Juliusza Słowackiego 9 w Wałbrzychu. Podczas wycieczki  dzieci zobaczyły jak wygląda praca na poczcie z drugiej strony okienka. Zwiedzili różne rodzaje pomieszczeń. Uczniowie poznali również zakres usług pocztowych oraz zakres zadań, które wykonuje ta instytucja. Dzieci  mogły zaobserwować jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca na poczcie. Zwróciły uwagę na kolorystykę ubrania służbowego i znaki rozpoznawcze.  Podczas odwiedzin dzieci utrwalały nawyk właściwego, kulturalnego zachowania się w miejscach publicznych. Wycieczka okazała się pouczająca i bardzo interesująca.

Wizyta poprzedzona była zajęciami, na których uczniowie dowiedzieli się o pracy listonosza i innych pracowników poczty oraz jakie są etapy drogi listu od adresata do odbiorcy.