Szanowni Rodzice Ósmoklasistów!

Już wkrótce, od 15 maja br., rozpocznie się w naszym mieście proces rekrutacji do szkół ponadpodstawowych. W Waszych domach dominującym tematem stanie się z pewnością kwestia jak zdobyć miejsce w wymarzonej szkole. Wszyscy wiemy, że wybór szkoły nie jest łatwą sprawą. Który typ i rodzaj szkoły wybrać? Na jaki profil, zawód lub specjalność się zdecydować? Trudno oczekiwać, aby piętnastoletnie dziecko miało jasno określone dalsze plany zawodowe i życiowe. Dlatego tak ważne, abyście Państwo byli dla swoich dzieci wsparciem i potrafili im pomóc znaleźć odpowiedź na pytanie kim chcę być w życiu? Jaki zawód chcę wykonywać w przyszłości? Warto, aby wybór szkoły ponadpodstawowej był zgodny z zainteresowaniami, predyspozycjami, a także znajomością mocnych stron oraz ograniczeń.  Do podjęcia dobrej decyzji w zakresie dalszej drogi edukacyjnej konieczna jest znajomość rynku pracy oraz pełnej oferty edukacyjnej.

Dlatego też zapraszam Państwa wraz z dzieckiem na specjalną konferencję pt. „Zawodowy Strzał w 10!”, która pomoże Państwu w dokonaniu świadomego wyboru odnośnie wyboru szkoły ponadpodstawowej. Zapoznamy Państwa z typami, a także ofertą edukacyjną wałbrzyskich szkół zawodowych. Przedstawimy także kryteria przyjęcia i warunki naboru do poszczególnych placówek oraz opowiemy o tym, jak przebiega postępowanie rekrutacyjne. Do Państwa dyspozycji będą przedstawiciele wszystkich szkół zawodowych, doradcy zawodowi oraz pracownicy Biura Edukacji, który rozwieją wszystkie wątpliwości odnośnie elektronicznej rekrutacji oraz progów rekrutacyjnych.

Bardzo proszę o Państwa obecność oraz odpowiedni nadzór nad tą decyzją, w kluczowym momencie życia Państwa dziecka.

Zawodowy Strzał w 10! – konferencja dla ósmoklasistów i ich rodziców

Kiedy: 16 maja (wtorek) 2023 r.

Gdzie: Sala Łańcuszkowa Stara Kopalnia, ul. Wysockiego 29

Godzina: 16.00-18.00