Przedszkolne zabawy na śniegu

Zima to najpiękniejsza pora roku. Jest też porą najbardziej tajemniczą i pobudzającą wyobraźnię. Zimą wcześniej zapada zmrok i na niebie szybko pojawiają się gwiazdy. Magię zimowego klimatu podkreśla także skrzący się mróz. Zimowy krajobraz przedstawia także drzewa, które już bez liści pokryte są białym śniegiem. Na szybach pojawiają się wzory malowane przez mróz, a w powietrzu widać drobne, wirujące płatki śniegu.

Zima to pora roku, kiedy przyroda śpi. W lasach nie słychać ptaków, a wielobarwne liście przebijają się spod śniegu. To także pora, w której zmienia się krajobraz ulic.  Dzieci wiedzą też, że zima to czas kiedy ptakom zimującym należy pomagać- tak więc z kubełkiem słonecznika udały się do karmnika aby zostawić tam trochę pożywienia. Nie obyło się również bez zabaw na śniegu i lepienia bałwana ….malutki, ale kiedy tylko spadnie więcej śniegu, to postaramy się bardziej..

Przedszkolne zabawy na śniegu