Noc Muzeów w Starej Kopalni

Szanowni Dyrektorzy, Nauczyciele i Rodzice,

serdecznie zapraszamy 15 maja 2021 roku na Noc Muzeów 2021 do Starej Kopalni w Wałbrzychu!
Wydarzenie adresowane jest zarówno do dzieci, jak i dorosłych. Przygotowaliśmy dla Państwa cztery trasy zwiedzania:
• zwiedzanie dla dzieci, czyli „Nocną Szychtę Dziecięcą”,
• zwiedzanie dla dorosłych, które obejmuje podziemny chodnik,
• zwiedzanie dla dorosłych, które obejmuje szlak wież i maszyn wyciągowych (Sobótka, Julia),
• zwiedzanie warsztatu mechanicznego,
• oraz wejście na wieżę widokową,

Bilety za zwiedzanie tego wieczoru będzie można nabyć za 1 zł – do kupienia na stronie www.starakopalnia.pl (zakładka “Kup bilet”) oraz w kasie (Kawiarnia Sztygarówka). Każda trasa jest biletowana osobno.
Zapraszamy również bezpłatnie na:
• grę terenową „Maszynówka” dla dzieci w wieku 8-10 lat wraz z rodzicami po terenie otwartym Starej Kopalni,
• warsztaty archeologiczne: rzymska biżuteria, grzechotki pradziejowe i wczesnośredniowieczne,
• wystawę geologiczną „Minerały i skamieniałości z okolic Wałbrzycha”, oprowadzanie z przewodnikiem,
Tylko po wcześniejszej awizacji: edukacja@starakopalnia.pl do 14/05/2021.
• oprowadzanie kuratorskie po wystawie Łukasza Karkoszki „Poszukiwania”.
Tylko po wcześniejszej awizacji: galeria@starakopalnia.pl do 14/05/2021.
Szczegóły, godziny rozpoczęcia poszczególnych wydarzeń znajdą Państwo na naszej stronie internetowej: https://starakopalnia.pl/noc-muzeow-2021-starej-kopalni/.
Liczba miejsc w tegorocznej edycji jest ograniczona. Obowiązują wcześniejsze zapisy (potwierdzeniem miejsca jest otrzymanie wiadomości zwrotnej) lub zakup biletu.
Zapraszamy!
Noc Muzeów w Starej Kopalni