Mobidziennik informacja do rodziców.

Rodzic (zastępczy) poszukiwany!

Szanowni Państwo,

w imieniu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Wałbrzychu zwracamy się z prośbą o pomoc w promowaniu idei rodzicielstwa zastępczego i poszukiwaniu nowych kandydatów do pełnienie funkcji rodziny zastępczej.

W samym Wałbrzychu funkcjonuje dziesięć placówek opiekuńczo-wychowawczych, w których przebywa niemal 140 dzieci. Każde z nich zasługuje na miłość, beztroskie dzieciństwo i rodzinę.

W Wałbrzychu mamy już 291 rodzin zastępczych i 24 rodzinne domy dziecka, w których przebywa ponad pół tysiąca dzieci i młodzieży. Niestety to wciąż za mało. Pilnie poszukujemy kolejnych rodzin!

Pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej próbują dotrzeć do każdego Wałbrzyszanina z tym apelem.

W tut. ośrodku odbywają się bezpłatne szkolenia dla kandydatów na opiekunów zastępczych.

Zachęcamy do kontaktu telefonicznego  – 74 664 08 47 lub osobistego – MOPS Wałbrzych, ul. Kilińskiego 1, Dział Pieczy Zastępczej (II piętro).

A może zechcą Państwo nam pomóc w dotarciu z tą informacją do szerszej grupy mieszkańców (np. współpracowników)? Z ogromną chęcią przyjedziemy i podczas krótkiego spotkania opowiemy o kampanii społecznej i roli jaką pełni rodzina zastępcza w życiu opuszczonego dziecka.

Naszym celem jest dotarcie do jak najszerszego grona odbiorców, uświadomienie mieszkańców naszego miasta o wielkim, trwającym od wielu lat problemie przebywania dzieci w instytucjonalnej pieczy zastępczej. Zamiast w placówkach – powinny żyć w domach, wśród rodzin, poznawać i doświadczać pięknych emocji, radości, smaku beztroskiego dzieciństwa. Wspólnie możemy ten cel osiągnąć – z Państwa pomocą możemy dotrzeć do kogoś, kto ma możliwość przyjęcia dziecka do swojego serca i domu.

Szczegóły kampanii społecznej: https://mops.walbrzych.pl/pl/piecza-zastepcza/

Kontakt: MOPS Wałbrzych, Dział Pieczy Zastępczej (II piętro), ul. Kilińskiego 1, tel. 74 664 08 47, e-mail: piecza@mops.walbrzych.pl

Zadzwoń, odpowiemy na Twoje pytania.

Plik do pobrania:

mobidziennik_informacja_do_rodziców