FINAŁ OBCHODÓW MMBS

Październik to szczególny miesiąc dla bibliotek szkolnych. W tym bowiem okresie od kilkunastu już lat na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Celem akcji jest zwrócenie uwagi na ogromną rolę bibliotek w życiu szkoły, w nauce i w rozwijaniu zainteresowań czytelniczych. W naszej placówce święto to na stałe już wpisało się w kalendarium szkolne. Z tej okazji w październiku odbyło się wiele akcji i konkursów związanych z książką.

Były to następujące działania: „Dzień postaci książkowych”, „Dzień z książką”, „Głośne czytanie”, „Książkowa Lista Przebojów” oraz konkursy: „Laurka dla biblioteki – oryginalne życzenia”, „Biblioteka moich marzeń”, „Pokaż swoją półkę z książkami”, „Pięknie czytam”.

FINAŁ OBCHODÓW MMBS