Dzień Patrona

Dzień Patrona to okazja do przypomnienia wartości wychowawczych, które przedstawia w swoich książkach Kornel Makuszyński.

7 grudnia właśnie z tej okazji w naszej szkole odbyło się przedstawienie. Uczniowie z klas II-VII wcielili się w bohaterów książek Kornela Makuszyńskiego i w fantastyczny sposób przedstawili utwory takie jak: „Awantury i wybryki małej małpki Fiki-Miki”, „120 przygód Koziołka Matołka”, „O dwóch takich co ukradli księżyc”, „Panna z mokrą głową”, „Szaleństwa Panny Ewy” oraz „Szatan z siódmej klasy”.

Podczas przedstawienia zaprezentowany został także bardzo barwny życiorys pisarza, który pozostawił po sobie około 70 książek, z których większość dedykowana była dzieciom. Twórczość naszego Patrona określana jest mianem „uśmiechniętych książek”. Autor przekonuje w nich, że dobroć, mądrość, radość i przyjaźń to wartości, które mogą pokonać zło i egoizm. Postacie Makuszyńskiego uczą, że dzięki zaradności, mądrości i inteligencji można osiągnąć cel, a bez względu na okoliczności trzeba pomagać drugiemu człowiekowi i nie pozostawać obojętnym na jego krzywdę.