Dzień Języków obcych

27 września 2021r. odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

W innej niż dotychczas formie świętowaliśmy obchody tego dnia, jednak nie mniej uroczyście. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły przygotowali maseczki z flagami państw europejskich. Na lekcjach języków obcych mogliśmy spróbować swoich sił w quizach dotyczących języków europejskich, poznaliśmy najciekawsze łamańce językowe oraz najdłuższe słowa  takie jak niemieckie:

„Grundstücksverkehrsgenehmigungszuständigkeitsübertragungsverordnung”, które oznacza „Rozporządzenie dotyczące przekazywania odpowiedzialności za rozstrzyganie kwestii  dotyczących zezwolenia na obrót nieruchomościami gruntowymi”

Była to doskonała okazja do odkrywania elementów kultury i języka. Nasze korytarze zdobiły plakaty i kolorowe informacje i ciekawostki o językach obcych. Zwycięzcami quizu językowego zostali:

I.    Remigiusz H.   kl. VI

II.   Lena Ł.   Kl. VI