Zajęciach ruchowe w kl. 2 w ramach programu „Zdrowo i sportowo”.

Uczniowie klasy 2 wzięli udział w zajęciach sportowych o temacie “Bezpieczeństwo”, które miały na celu naukę przez zabawę oraz podniesienie świadomości dotyczącej zachowań w sytuacjach zagrożenia. Uczniowie rozpoczęli zajęcia od przypomnienia zasad bezpieczeństwa. W ramach rozgrzewki uczestniczyli w zabawie “”Bezpieczny uczeń”, ucząc się reagowania na różne potencjalnie niebezpieczne sytuacje, takie jak burza, pożar, spotkanie z groźnym psem czy nieznajomym. Utrwalili znajomość numeru alarmowego 112, tworząc go w formie kształtów cyfr. Zapoznali się z pojęciem “Korytarza życia”, ucząc się, jak zachować się jako kierowcy, gdy należy przepuścić pojazd uprzywilejowany. Nauczyli się pozycji bocznej ustalonej jako jednej z pozycji bezpiecznych dla osób nieprzytomnych, zapobiegającej niedrożności dróg oddechowych. Zajęcia te miały na celu nie tylko poprawę sprawności fizycznej uczniów, ale także edukację z zakresu bezpieczeństwa i świadomego zachowania się w różnych sytuacjach życiowych.