Wszystko rośnie

W przedszkolu kolejny tydzień upłynął na podpatrywaniu wiosny …

Tak więc rozmowy o kwiatach, tych na gałązkach  drzew – czyli wierzbowych kotkach i tych z cebuli.  Najpierw  dzieci zebrały się w kole i porozmawiały o cechach przyniesionych cebulek, porównały ich kolor, kształt, rozmiar i zapach a także wygląd wewnętrzny. Zauważyły, że mimo iż wszystkie przyniesione cebulki nazywamy „cebulami” różnią się one od siebie i służą do czegoś innego. Maluszki posiały w swoich pojemniczkach zboże, starszaki wysiały rzeżuchę, fasolę oraz bazylię i kiełki – założyły też dzienniczek obserwacji. Wszystkie dzieci wykonały też prace plastyczne – Cebulki z wydzieranki , wycinanki  oraz kwiaty przebiśniegów  i bazi.

Jak wiosna to także nowalijki … 3 latki wykonały piękne ” kolorowe talerze” na których znalazły się kanapki z  samymi  zdrowymi produktami!!!