„Wspólne Kroki w Cyberświecie”

Uczniowie klasy III rozpoczęli realizację programu profilaktycznego „Wspólne Kroki w Cyberświecie”. Program ten opracowany został przez zespół doświadczonych profilaktyków współpracujących z Fundacją „Poza Schematami”. Głównym celem ww. programu jest ukształtowanie wśród dzieci wiedzy i umiejętności, które sprzyjają bezpiecznemu korzystaniu z Internetu i mediów elektronicznych, a także chronią przed uzależnieniem od nich. Zajęcia zostaną poświęcone nie tylko zagadnieniom związanym z zasadami bezpiecznego i rozważnego używania mediów elektronicznych, ale i rozwijaniu ważnych umiejętności dzieci, takich jak komunikacja, radzenie sobie z emocjami czy trudnymi sytuacjami w cyberświecie.
Uczniowie odbyli już pierwsze zajęcia, podczas których założyli bloga klasowego pod nazwą „Nasz wspólny Cyberświat”, na którym będą się dzielić swoimi poczynaniami  i wrażeniami dotyczącymi realizacji programu.