Witaminowe środy

W dniu dzisiejszym 7.10. w przedszkolu odbyła się inauguracja akcji pod hasłem “Witaminowe środy”. W każdym tygodniu dzieci będą spożywały wybrane owoce lub warzywa, będą piły też soki. Akcja ma na celu propagowanie zdrowego trybu życia poprzez właściwe odżywianie.

Dzisiaj wszystkie przedszkolaki spotkały się aby rozpocząć akcję – rozwiązywały zagadki na temat owoców i warzyw, tańczyły do piosenki “Witaminki dla chłopczyka i dziewczynki”. Poznawały zebrane owoce i warzywa poprzez dotyk oraz zapach. Najważniejsza była jednak degustacja wybranych przez siebie owoców i warzyw. Tak więc dzieci chrupały soczyste marchewki, spożywały owoce krajowe: jabłka, gruszki, śliwki, oraz owoce egzotyczne: banany, winogrona, kiwi, pomarańcze i mandarynki.

Witaminowe środy