Warsztaty wielkanocne.

UCZNIOWIE KLAS I-III NA WARSZTATACH ŚWIĄTECZNYCH W JAWORZYNIE ŚLĄSKIEJ

29 marca  uczniowie klas I-III wybrali się na wiosenną wycieczkę do Jaworzyny Śląskiej, gdzie brali udział w warsztatach związanych ze zbliżającymi się świętami.

Spotkanie z Zajączkiem Wielkanocnym był miłym przeżyciem, a jednocześnie doskonałą okazją do przybliżenia tradycji i symboli wielkanocnych. Dzieci wysłuchały prelekcji na temat zwyczajów i obrzędów świątecznych. Następnie zaangażowaniem brały udział w zajęciach, podczas których ozdabiały mazurki, malowały pisanki, ozdabiały zajączki, kurczaczki i baranki. Przystrajały koszyczki na  wielkanocne przysmaki. Dzieci brały również udział w różnorodnych zabawach przy muzyce, w turnieju zajączkowego rzutu piłeczkami do celu  czy w poszukiwaniu kolorowych pisanek.                     Wszyscy uczniowie w doskonałych humorach, z pamiątkami wielkanocnymi powrócili do szkoły.