Warsztaty “Wałbrzych lubi pszczoły, pszczoły lubią Wałbrzych”

Jak ogromne znaczenie mają pszczoły w życiu ludzi wyraził Albert Einstein, jeden z najwybitniejszych fizyków wszechczasów, który stwierdził, iż człowiek i świat istnieją i istnieć będą dopóty, dopóki żyją pszczoły. Po wyginięciu pszczół w przeciągu dwóch lat wyginie populacja ludzka na kuli ziemskiej. Rolą pszczół w przyrodzie jest masowe zapylanie roślin, a produkty pszczele stanowią ogromne dobrodziejstwa dla zdrowia człowieka. W dzisiejszym świecie, pełnym sztucznej lub modyfikowanej żywności nieprzecenioną rolę pełnią naturalne produkty spożywcze, a wśród nich miód. Nie jest on jedynym cennym skarbem, którym obdarowują nas pszczoły. Nie można zapomnieć o wosku, pyłku, mleczku, propolisie czy też jadzie pszczelim. Jednak nie tylko z tych powodów pszczoły stały się obiektem zainteresowań tego projektu. Te małe owady niosą wraz ze swoją pracą wspaniałe wartości i przykład do naśladowania dla nas wszystkich. Warto, zatem posiąść wiedzę o pszczołach, gdyż są one naszymi prawdziwymi sprzymierzeńcami. Pszczoła nie musi, a nawet nie powinna kojarzyć się wyłącznie z groźnym owadem, raczej z miodem, który jest przecież w prawie każdym z naszych domów…

A tak bawiły się i uczyły o pszczołach  dzieci z klasy “0”.

Warsztaty "Wałbrzych lubi pszczoły, pszczoły lubią Wałbrzych"