“Wałbrzyski Telefon Senioralny”

“Drodzy rodzice,

w Wałbrzychu działa miejska linia telefoniczna, p.: Wałbrzyski Telefon Senioralny, obsługiwana przez seniorów-wolontariuszy. Jeśli Państwo wśród znajomych i sąsiadów znają seniorów, którym brakuje rozmów i czują się samotni w czasie pandemii,
przekażcie im proszę ten numer telefonu.  Może Państwa rodzice lub dziadkowie potrzebują rozmów i wsparcia? Wówczas ten numer telefonu jest także dla nich.  Codziennie od poniedziałku do piątku od 10:00 – 14:00  przy telefonie 74 66 09 609 czekają życzliwi  seniorzy-wolontariusze, którzy chętnie wysłuchają, podpowiedzą, jak radzić sobie w tym trudnym czasie lub przekażą niezbędne informację, np. o tym jak działa MOPS i Urząd Miejski w czasie pandemii, kto może pomóc im zrobić zakupy, przywieźć książkę lub która restauracja sprzedaje obiady na wynos oraz o innych ważnych dla seniorów sprawach.
Zależy nam, by nasi seniorzy byli zaopiekowani. Wiemy, jak bardzo rozmowa z drugim człowiekiem jest potrzebna”.