Szkolne obchody Święta Niepodległości

10 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Święto Niepodległości. Uczniowie i nauczyciele zebrali się w sali gimnastycznej, by uczcić pamięć o wydarzeniu sprzed 103 lat. Mottem tegorocznego spotkania było pytanie: “Co to jest niepodległość?”.
Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Przekazywane treści były przeplatane patriotycznymi pieśniami, recytacjami wierszy, co pozwoliło widzom głębiej przeżyć tamte chwile. Następnie Pan Dyrektor wręczył uczniom dyplomy, puchary i wyróżnienia za udział w szkolnych konkursach i turniejach. Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole  były okazją do chwili zadumy nad tym, jak wielką wartością jest wolność ojczyzny.

SZKOLNY KONKURS PLASTYCZNY „NIEPODLEGŁOŚĆ W OCZACH DZIECKA”

Uczniowie klas I-III wzięli udział w szkolnym konkursie plastycznym „Niepodległość w oczach dziecka”.                                Podsumowanie konkursu odbyło się w dniu 10.11.21 r. Podczas uroczystego apelu z okazji Święta Niepodległości.

LAUREACI KONKURSU

I MIEJSCE KORNEL K. KL.I

II MIEJSCE WERONIKA K. KL.III

III MIEJSCE NADIA L. KL.II

WYRÓŻNIENIA

OSKAR G. KL.III

FABIAN F. KL.III

KAROLINA B. KL.II

DAWID K.  KL.I

OSKAR  W.  KL.I