Świętujmy razem!

Zapraszamy na Festiwal Tradycji Górniczych, który w tym roku odbędzie się w dniach 2-4 grudnia!  2 grudnia ( piątek ) będzie przewidziany dla szkół. Tego dnia tradycyjnie zaprosimy wałbrzyskie szkoły na uroczystą Szychtę Szkolną. Nie zabraknie zabawy połączonej z nauką i pokazem górniczych barbórkowych tradycji. Całe wydarzenie odbędzie się z zachowaniem tradycji górniczych uroczystości, z pasowaniem na młodych gwarków, orkiestrą górniczą i poznaniem górniczych opowieści o ich ciężkiej pracy w Wałbrzychu.
Godz. 17.00 zapraszamy na Kawiarnkę naukową w Sztygarówce -“Górnictwo węgla kamiennego na świecie”.
Godz. 18.00- Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi.  3 grudnia, w sobotę zapraszamy do świętowania całe rodziny  Gry, zabawy i animacje na Szychcie Rodzinnej Barbórka 2022 przeplatane będą spotkaniami z górnikami.
Godz. 16.00 zastrzeżenie 7 WSPANIAŁYCH, a o godz.18.00 zapraszamy na Barbórkowy mecz koszykówki SUZUKI 1 LigaMęska Górnik TRANS. EU ZAMEK KSIĄŻ Wałbrzych- Weegree AZS Politechnika Opolska w Aqua -Zdrój Wałbrzych.
Godz. 18.00- Nocne Zwiedzanie z pracami górniczymi.
W tym dniu program dodatkowo o godz.19.00 uświetni jazzowy.
Koncert BARBÓRKOWY Anna Nguyen z zespołem w kawiarni Sztygarówka (bilet:1 złotych – liczba miejsc ograniczona)  Barbórka, czyli 4 grudnia w tym roku wypada w niedzielę. Będzie tradycyjna Msza Święta ( godz. 12.30 ) i wielka parada górnicza prowadząca ulicami miasta pod pomnik Pamięci Górnictwa Wałbrzyskiego. Później uroczystości przeniosą się do kopalni, gdzie odbędzie się tradycyjna Karczma Piwna.
START GODZ.17.00 w Łaźni łańcuszkowej. Bilety na Karczmę Piwną już w sprzedaży w Kawiarni Sztygarówka! Do zobaczenia

Wałbrzyski Festiwal Tradycji Górniczych Barbórka organizowany przez Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia przy współudziale wałbrzyskich stowarzyszeń górniczych nie mógłby się odbyć bez sponsorów i partnerów, którymi w tym roku są: Fundusz Regionu Wałbrzyskiego, Zamek Książ w Wałbrzychu, Ronal Group Polska, ZPC Śnieżka i Pan Andrzej Zibrow.

Stara Kopalnia organizuje wydarzenie w partnerstwie i dobrej współpracy z Wałbrzyskim Ośrodkiem Kultury, Biurem Wystaw Artystycznych z Wałbrzycha i klubem koszykówki Górnik Wałbrzych.

Patronat honorowy nad Festiwalem objęli: Wojewoda Dolnośląski Jarosław Obremski, Marszałek Województwa Dolnośląskiego  Cezary Przybylski, Prezydent Miasta Wałbrzycha dr Roman Szełemej oraz Polska Organizacja Turystyczna.

Patronat medialny nad wydarzeniem sprawuje TVP 3 Wrocław, Radio Wrocław oraz Radio Ram.