Święta tuż, tuż…

Już za parę dni będziemy obchodzić Święta Bożego Narodzenia. A teraz gruntowne porządki, zakupy, godziny spędzone w kuchni, by przygotować smaczne potrawy dla najbliższych. Przystrajanie choinki, przygotowywanie prezentów – to przecież coroczna świąteczna gorączka.
A kiedy wreszcie nadejdą te upragnione święta zasiądziemy z rodziną do wigilijnego stołu, będą serdeczne życzenia, łamanie się opłatkiem, wspólne kolegowanie, a pod choinką cudowne prezenty.
I wtedy spróbujmy choć na chwilę zatrzymać i pozwólmy sobie na chwilę refleksji w tym wyjątkowym czasie.
Co właściwie świętujemy?
Dwa tysiące lat temu wydarzyła się niezwykła rzecz Bóg w osobie Syna, opuścił swój tron w niebie i narodził się, jako człowiek –Jezus.  Dwa tysiące lat temu wydarzył się cud. Bóg tak nas pokochał, że osobiście przyszedł na świat. Narodził się nam Zbawiciel – Jezus Chrystus.
Święta Bożego Narodzenia zbliżają się do nas wielkimi krokami. Ich atmosferę czujemy w naszej szkole. Przypominają nam o tym odświętnie ubrane choinki. Tu i ówdzie zawieszone mikołaje z prezentami i świąteczne dekoracje, przyozdabiające korytarze.
Nasi najmłodsi uczniowie – Przedszkolaki (i  nie tylko one 😉 )z wielką radością ustawiły się do zdjęcia, aby swoją radością napełnić wszystkie dobre serca i przekazać najpiękniejsze świąteczne życzenia..
WESOŁYCH ŚWIĄT!
Całe Grono Pedagogiczne z Panem Dyrektorem na czele Zespołu Szkolno- Przedszkolnego Nr 2 w Wałbrzychu  oraz Pracownicy Obsługi życzą: Zdrowych, spokojnych i pełnych rodzinnego ciepła Świąt Narodzenia Pańskiego oraz wszelkiej pomyślności w nadchodzącymŚwięta   Nowym Roku.
Niech te właśnie Święta będą wyjątkowe …
Przy wigilijnym stole,
Łamiąc opłatek święty,
Pomnijcie, że dzień ten radosny
W miłości jest poczęty;
Że, jako mówi wam wszystkim
Dawne, prastare orędzie,
Z pierwszą na niebie gwiazdą
Bóg w waszym domu zasiądzie.
Sercem Go przyjąć gorącym,
Na ścieżaj otworzyć wrota –
Oto co czynić wam każe
Miłość – największa cnota.
J. Kasprowicz