Światowy Dzień Zespołu Downa

21 marca, obchodziliśmy w naszej szkole Światowy Dzień Zespołu Downa. Tego dnia zwanego również Dniem Kolorowej Skarpetki uczniowie założyli do szkoły dwie różne, niepasujące do siebie pary skarpetek. Uczniowie wykonywali prace plastyczne – plakaty. Podczas zajęć lekcyjnych wychowawcy przeprowadzili pogadanki, pokazali prezentację z krótkimi filmikami podejmujące tematykę tolerancji i wrażliwości na potrzeby osób dotkniętych Zespołem Downa.

Warto wiedzieć, że Światowy Dzień Zespołu Downa jest świętem ustanowionym w 2005 r. z inicjatywy Stowarzyszenia Down Syndrome International w celu budowania świadomości. Data obchodów jest symboliczna. Nieprzypadkowo przypada ona na 21. dzień 3. miesiąca w roku, ponieważ to właśnie dodatkowy trzeci chromosom w 21. parze powoduje występowanie tej wady genetycznej.