Światowy Dzień Kota

Dzień Kota w przedszkolu

Światowy Dzień Kota – święto obchodzone corocznie 17 lutego we Włoszech i  Polsce mające podkreślić znaczenie kotów w życiu człowieka, niesienie pomocy wolno żyjącym i bezdomnym zwierzętom, które miały kiedyś dom, ale go straciły, a także uwrażliwienie ludzi na często trudny koci los.

Odbyły się więc zabawy z “kotem na sznurku”, maluchy ćwiczyły też  “koci grzbiet”. Nie mogło zabraknąć prac plastycznych wykonanych z wydzieranki.

Starsze dzieci oglądały śmieszne filmy o kotach, były też zabawy ruchowo- taneczne do piosenki “Kotki dwa” i czytanie wierszy o kotach. Oczywiście praca plastyczna  w wykonaniu 4-5 latków to śnieżno-białe puchate milusie kotki.

U 6 latków chyba zamieszkały koty- każde dziecko z uszkami i czarnym noskiem z wąsikami???  Te przebrane kocurki  wykonały swoje przezabawne kolorowe koty.

Panie też przebrały się i w tym dniu bawiły się z dziećmi!!!

Światowy Dzień Kota