STOP PLASTIK

Uczniowie klasy III uczestniczyli w ciekawych zajęciach pt. „Dlaczego plastik szkodzi Ziemi?” w ramach realizowanego projektu “Stop Plastik”.
Zajęcia rozpoczęły od obejrzenia  filmu – „Dlaczego plastik szkodzi Ziemi?”  podczas , którego dowiedziały  się , iż  z  korzystaniem z plastiku wiążą się dwa podstawowe zagrożenia – jest on szkodliwy dla naszego zdrowia i bardzo zanieczyszcza środowisko, co wpływa zarówno na naturę, jak i na nas. Już teraz wielu badaczy dowodzi, że w ciele każdego z nas krążą cząstki plastiku – przyjmowane z wodą i pożywieniem. Miały również okazję zbadać właściwości plastiku, dowiedzieć się – Ile plastiku zużywa w ciągu jednego dnia trzyosobowa rodzina?, a na podstawie osi czasu porównać  czas rozkładu różnych produktów i materiałów. Zdobyta wiedza pozwoliła uczniom wypracować w grupach sposoby ograniczenia używania tworzyw sztucznych.

Zajęcia uświadomiły dzieciom, że większość działań nie wymaga od nas większego wysiłku, a może przynieść rzeczywisty wpływ zarówno na nasze zdrowie, jak i na kondycję naszego otoczenia.