Spotkania z ciekawymi ludźmi- wizyta pracowników Straży Miejskiej – zrozumieć zwierzęta .

Małe dzieci najbardziej lubią rzeczy, które są miękkie i przyjemne w dotyku. Takie ich potrzeby zaspokajamy, kupując im pluszowe zabawki i najróżniejsze przytulanki. Również w programach dziecięcych, możemy oglądać słodkie i futerkowe stworzenia. Jednak ważne jest postawienie wyraźnego rozróżnienia, pomiędzy pluszowymi zabawkami i zwierzętami. Zwierzęta są żywymi istotami, które wymagają opieki: należy dawać im odpowiednie jedzenie, wyprowadzać na spacery, sprzątać po nich i głaskać. Zwierzęta mają również swoje humory i czasami są zmęczone czy poirytowane. Zupełnie jak dzieci!
Pamiętajmy jak bardzo ważne jest, aby zwierzęta były częścią życia i dorastania dziecka. Opieka nad zwierzęciem, pomoże dziecku zrozumieć, iż wszystkie istoty żyjące mają podobne potrzeby. Ponadto, w dziecku rozwinie się empatia, tolerancja oraz szacunek wobec innych istot żyjących.