Sadzenie drzewek.

Już najmłodsi uczniowie w naszej szkole wiedzą, że:

– drzewa „zjadają dwutlenek węgla” i produkują nam tlen oraz oczyszczają powietrze,

– wpływają korzystnie na klimat i nasze samopoczucie,

– są domem dla wielu gatunków innych roślin, grzybów i zwierząt,

– lasy dostarczają najbardziej ekologiczny surowiec: drewno, budulec naszych domów,
celulozę do produkcji naszych książek i zeszytów.
Dlatego też z wielkim entuzjazmem dzieci sadziły młode drzewka.

W dniu 27.05 uczniowie klasy pierwszej wzięli udział w akcji sadzenia drzew na terenie naszej szkoły.

Celem projektu jest szerzenie świadomości ekologicznej młodych Polaków, jak również aktywne zaangażowanie ich w ochronę przyrody jako niezwykle cennego czynnika ekologicznego. Dzięki akcji sadzenia drzew uczniowie mieli okazję osobiście przyczynić się do ochrony fauny.

Uczniowie z inspiracji Pana Dyrektora, pod opieką wychowawczyni oraz Pana Konserwatora posadzili jodły i jeden buk.

Już starożytni Rzymianie uważali buki za drzewo przynoszące szczęście, miłość i cierpliwość.
W polskiej tradycji ludowej wierzono, że buki odstraszały złe moce, być może nasze drzewka mają takie moce. Jednak wiemy na pewno, że posiadają najważniejszą super siłę – przeprowadzają proces fotosyntezy – pochłaniają dwutlenek węgla wytwarzając niezbędny dla ludzi tlen.

Bardzo dziękujemy Nadleśnictwu Wałbrzych za przekazanie darowizny w postaci drzewek.