“Powitanie wiosny”

Wiosna to najpiękniejsza pora roku, dlatego pierwszy dzień wiosny jest bardzo radosny i wyczekiwany przez wszystkie dzieci.

21 marca uczniowie  klas I-III  pożegnali zimę i powitali upragnioną wiosnę.

21.03. to pierwszy dzień wiosny. W naszym przedszkolu jest to dzień w którym dzieci z klasy “0”, jak co roku, posadziły kolejne drzewko. Na terenie zielonym należącym do naszej placówki mamy  122 drzewa w przeważającej liczbie są to drzewa iglaste. Drzewo posadzone w dniu dzisiejszym to 64  posadzone w ciągu ostatnich 2 lat.

Żeby tradycji stało się zadość,  kiedy iglak był już  na swoim miejscu, przedszkolaki w kolorowym pochodzie z kwiatami oraz Marzanną pomaszerowały ulicami dzielnicy witając wiosnę. Na zakończenie pobawiły się też na placu- przecież przyszła wiosna , a dzień był przepiękny!!!