Polskie Święta Majowe

Ojczyzna – kiedy myślę – wówczas wyrażam siebie i zakorzeniam,
Mówi mi o tym serce, jakby ukryta granica,
Która ze mnie przebiega ku innym,
Aby wszystkich ogarnąć w przeszłość dawniejszą niż każdy z nas:
Z niej się wyłaniam…
Gdy myślę Ojczyzna –
By zamknąć ją w sobie jak skarb.
Pytam wciąż, jak go pomnożyć,
Jak poszerzyć tę przestrzeń,
Którą wypełnia.( Jan Paweł II)
Polska to nasza Ojczyzna  ukształtowana przez ponad tysiącletnią państwowość. Zawsze powinnyśmy o tym pamiętać i patriotyzm przekazywać poprzez żywy przykład szacunku i miłości do Ojczyzny.
Miesiąc maj to odpowiedni moment na kolejną lekcję patriotyzmu skierowaną do naszych milusińskich. Na dzisiejszych zajęciach  poznawały i utrwalały symbole narodowe, a wychowawcy starali się uczyć dzieci szacunku  do godła, flagi i hymnu.
Radości było co niemiara kiedy dzieci śpiewały pieśni patriotyczne wymachując flagami wykonanymi pod okiem wychowawców.
Później poznawały i przeglądały literaturę i poezję  patriotyczną dla najmłodszych.
Były tez filmy edukacyjne i malowanie i wyklejanie godła Polski.
Było elegancko i w barwach narodowych, bo dziś przeżywaliśmy w szkole i przedszkolu “Dzień Elegancji” w  ramach projektu “Jesteśmy coolturalni”.