„PLANETA ENERGII” W KL.2.

W kl. 2 rozpoczęliśmy realizację programu edukacyjnego “Planeta Energii”.

Ten autorski projekt, stworzony przez Grupę ORLEN, ma na celu nie tylko propagowanie wiedzy na temat energii elektrycznej, ale również kształtowanie postaw proekologicznych i dbałości o środowisko naturalne. Podczas zajęć będziemy wykorzystywać interaktywne doświadczenia oraz multimedialne materiały, aby dostarczyć naszym uczniom fascynujących doświadczeń edukacyjnych. W ramach programu będziemy zgłębiać tajniki “Krainy prądu”, “Krainę odpadów” oraz najnowszej edycji, “Krainę bioróżnorodności”, skupiającej się na ochronie ekosystemów wodnych. Dzięki temu programowi zajęcia nabiorą nowego wymiaru, a dzieci będą miały okazję nie tylko poszerzać swoją wiedzę, ale również rozwijać świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za naszą planetę.

W trakcie pierwszych  zajęć uczniowie dowiedzieli się, czym jest prąd elektryczny. Poprzez interaktywne dyskusje oraz korzystanie z multimedialnych materiałów dostępnych na platformie , dzieci zrozumiały podstawowe pojęcia związane z elektrycznością. Podczas spotkania omówiliśmy również zagrożenia związane z nieostrożnym korzystaniem z urządzeń elektrycznych. Przez przykłady i dyskusję zwróciliśmy uwagę na konieczność zachowania ostrożności. Uczniowie uczestniczyli w eksperymencie, który pozwolił im zaobserwować zjawiska związane z ruchem i siłą. Poprzez praktyczne działania, dzieci mogły lepiej zrozumieć abstrakcyjne pojęcia. W ramach zajęć korzystaliśmy z różnorodnych form aktywności, takich jak zabawy dydaktyczne, ruchowe ćwiczenia oraz kącik plastyczny. Dzięki nim, udało nam się stworzyć przyjazne i otwarte środowisko, w którym uczniowie mogli swobodnie zgłębiać tajniki prądu elektrycznego.