PIERWSZY POWAŻNY SPRAWDZIAN🧑‍🎓🧑‍🎓🧑‍🎓.

09.05.2024 r przed poważnym wyzwaniem stanęli  uczniowie klasy trzeciej, którzy przystąpili do Ogólnopolskiego Sprawdzianu Kompetencji Trzecioklasisty.

Zanim na  galowo ubrani trzecioklasiści zaczęli mierzyć się z rozlicznymi zadaniami, obejrzeli dla odstresowania się bajkę relaksacyjną i wykonali ćwiczenia oddechowe, by wyciszyć  emocje i dobrze się skoncentrować.

„Trzecioteścik” składał się aż z czterech odrębnych części. Aktywnemu słuchaniu poświęcono 15 minut, edukacji polonistycznej 35 minut, zadania z edukacji matematycznej uczniowie musieli rozwiązać w 45 minut, a na edukację przyrodniczą przypadło 20 minut.

Na wyniki przyjdzie nieco poczekać. Dla uczniów będą potwierdzeniem, jak wiele wiedzy już zdobyli i jakie umiejętności już zostały wykształcone w trakcie trzyletniej edukacji, dla nauczycieli- wskazówką do dalszej wytężonej pracy.