PASOWANIE NA CZYTELNIKA

Uczniowie klasy pierwszej 10 marca 2021r. zostali uroczyście włączeni w grono czytelników biblioteki szkolnej. Zanim złożyli przysięgę i zostali pasowani na rycerzy książki obejrzeli interesujące przedstawienie „Królowa książka” w wykonaniu uczniów klasy III, zdali pomyślnie egzamin ze znajomości postaci popularnych bajek i baśni, zagadek z tytułów popularnych książek i próśb książki. W nagrodę otrzymali zakładki do książek i pamiątkowe dyplomy, w których umieszczone zostały prośby książek i list do rodziców zawierający informacje o korzyściach płynących z czytania i zachęcający do głośnego czytania dzieciom. Również od Pana Dyrektora nowi czytelnicy otrzymali upominek, bardzo praktyczną książkę „Słownik Ortograficzny”. Świeżo „upieczeni” czytelnicy byli pod wielkim wrażeniem dzisiejszego dnia i z wypiekami na twarzy ruszyli do biblioteki na swoją pierwszą wizytę.

pasowanie na czytelnika