Pasowanie na czytelnika.

W dniu dzisiejszym w naszej szkole miało miejsce wyjątkowe wydarzenie. Uczniowie klasy pierwszej   oficjalnie zostali pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

Jak każdego roku uczniowie klas starszych przygotowali przedstawienie i wcielili się w bohaterów ulubionych bajek.  W barwny sposób wprowadzili młodszych kolegów w zaczarowany świat książek.Były zagadki, mnóstwo emocji i prezenty. Z tej okazji pierwszoklasiści otrzymali m. in. swoją pierwszą wyprawkę czytelniczą w ramach  ogólnopolskiej kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek” realizowanej ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Serdecznie witamy w gronie czytelników i życzymy wielu przygód z książką.

Mamy nadzieję, że pierwsze wypożyczenie książki na długo pozostanie w pamięci naszych pierwszaków.