Pasowanie na czytelnika😊.

Pasowanie na czytelnika😊

Pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną to wyjątkowa uroczystość, a pierwsze wypożyczenie książki powinno na długo pozostać w pamięci dziecka.

W dniu 9 lutego 2024 roku w murach naszej szkoły odbyło się wyjątkowe wydarzenie, które wzbudziło wiele emocji i radości wśród uczniów, nauczycieli oraz zaproszonych gości. Uczniowie klasy pierwszej, w obecności swojej wychowawczyni, Pana Dyrektora oraz honorowych gości – Pani Ewy Baszak i Radnej Miasta Wałbrzycha Pani Małgorzaty Langer-Torbus, zostali oficjalnie pasowani na czytelników biblioteki szkolnej.

To niezwykłe wydarzenie stało się okazją do przepięknej prezentacji, którą przygotowali uczniowie z klas II-VIII. Ich barwne przedstawienie przeniosło wszystkich obecnych w zaczarowany świat książek. Po części artystycznej nastąpiło uroczyste przyrzeczenie oraz pasowanie, które było symbolicznym aktem przyjęcia do grona szkolnych czytelników.

Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania każdy uczestnik został uhonorowany dyplomem oraz upominkiem, które miały upamiętnić ten niezapomniany moment – pierwsze spotkanie z biblioteką szkolną oraz pierwsze wypożyczenie książki.

Z całego serca witamy naszych nowych czytelników i życzymy im niezliczonych przygód z książkami. Niech każda strona, którą przewrócą, otworzy dla nich drzwi do nieznanego świata pełnego wiedzy, fantazji i emocji!