Nasi uczniowie w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków Delegatura w Wałbrzychu.

Nasza wizyta w Wojewódzkim Urzędzie Ochrony Zabytków Delegatura w Wałbrzychu miała na celu dopełnienie postępowania administracyjnego, byśmy jako Szkoła mogli otrzymać uprawnienia Społecznego Opiekuna Zabytków. Z opowieści Pana Marka poznaliśmy pracę codzienną archeologa. Mogliśmy dotknąć z lekkim drżeniem rąk, zabytki archeologiczne liczące nawet ponad tysiąc lat. Natomiast Pani Kierownik delegatury oprowadzając  nas po urzędzie, opowiadała  o procedurach postępowania z zabytkami od momentu ich ujawnienia do wpisania do rejestru zabytków. Niektórym z nas tak ta praca się spodobała, że przymierzyli się do kierowniczego fotela. Finałem było napisanie testu z wiedzy o ustawie o ochronie zabytków. Teraz z niecierpliwością czekamy na jego wyniki. Pozytywne ocenienie odpowiedzi da nam możliwość uzyskania uprawnień Społecznego Opiekuna Zabytków.