Mikołajki

Grudzień to miesiąc prezentów i radosnych niespodzianek, a pierwszą okazją do obdarowywania bliskich są oczywiście mikołajki. Dzień 6 grudnia jest dla Świętego Mikołaja próbą generalną przed wigilijnym wieczorem, kiedy worek z prezentami pęka w szwach. W odróżnieniu od uroczystej Gwiazdki, mikołajkowe święto zwykle celebruje się znacznie skromniej, stawiając na symboliczne prezenty, które mają zaakcentować uczucia, jakie żywimy do bliskich nam osób. Nie bez powodu jednak z mikołajek najbardziej cieszą się dzieci. Maluchy na całym świecie wyczekują upominków, które przywiezie im starszy pan z brodą, albo jeden z jego baśniowych pomocników. Warto bowiem wiedzieć, że mikołajki obchodzone są nieco inaczej w różnych zakątkach globu. I choć czasem różni je data i tajemniczy gość z prezentami, który nie zawsze ma postać poczciwego Świętego Mikołaja. Bez względu na zwyczaje i tradycje, mikołajki na całym świecie łączy jeden cel – szerzenie szczęścia i radości.

W naszym przedszkolu Mikołaj obdarował sporą gromadkę dzieci, ale zanim to uczynił posłuchał piosenek i wierszyków, które przygotowały dzieci. Nie obyło się też bez tańca i wesołej zabawy. W tym roku Mikołaj naprawdę był bardzo szczęśliwy, że mógł nas odwiedzić . Pan dyrektor również przyszedł zobaczyć jak bawią się dzieci i oczywiście też przyniósł prezent. A potem już  Mikołaj, z pomocą pani Dagmary rozdał prezenty  wszystkim dzieciom.

Mikołajki