Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych

W październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych, którego tegoroczne hasło brzmi :

BAŚNIE I LEGENDY Z CAŁEGO ŚWIATA!

Święto zostało ustanowione przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Bibliotekarstwa Szkolnego (International Association of School Librarianship) w 1999 roku jako jeden dzień, a w 2008 roku obchody zostały wydłużone do całego października.

W ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych nasza biblioteka przygotowała dla uczniów następujące konkursy oraz działania, których celem jest propagowanie czytelnictwa wśród uczniów naszej szkoły.

1. „Najpiękniejsze zakładki do książek” – konkurs na wykonanie oryginalnej zakładki do książki
  2. „Baśnie i legendy z całego świata” – plakat (format A3, technika dowolna)
  3. Laurka dla biblioteki – oryginalne życzenia /wierszyk – technika dowolna
  4. Moja eko-biblioteka” – przedstawienie biblioteki w ekologicznym wydaniu w postaci rysunku lub plakatu
  5. „Wyobraź sobie …….. MEMY PROMUJĄCE CZYTELNICTWO” – konkurs graficzno-fotograficzny. Wydruk w formacie A4 lub przesłanie pliku poprzez mobidziennik.(Mem nie może naruszać praw innych osób, zawierać treści obraźliwych i musi być samodzielnie wykonany przez uczestnika konkursu)
  6. Plebiscyt na ulubioną książkę – zapraszam bardzo serdecznie wszystkich uczniów oraz nauczycieli do oddania głosu na swoją ukochaną książkę
  7. Kiermasz Taniej Książki

Wszystkie prace konkursowe należy składać w bibliotece szkolnej do dnia 26.10.2021. Czekają ciekawe nagrody!

Wystawę prac będzie można podziwiać po zakończeniu konkursów na korytarzu szkolnym i stronie internetowej szkoły.

W październiku biblioteka szkolna zorganizuje dla poszczególnych klas lekcje biblioteczne, na których poruszane będą tematy związane z tematem tegorocznych obchodów miesiąca bibliotek.