Międzynarodowy Dzień Wody – klasy II i III.

Dziś, w dniu obchodów Światowego Dnia Wody, uczniowie klas II-III wzięli udział w zajęciach poświęconych tematyce wody i jej znaczenia dla życia na Ziemi. Podczas tych zajęć omówiono szeroki zakres problemów związanych z dostępnością do wody oraz jej roli w codziennym życiu człowieka.

Uczniowie dowiedzieli się, że woda jest niezbędna do zachowania zdrowia i higieny osobistej, a także do produkcji jedzenia i prowadzenia gospodarstwa domowego. W trakcie zajęć uczniowie dyskutowali także na temat trudności związanych z dostępem do wody na świecie oraz sposobów, w jakie można temu zaradzić. Podkreślono również, jak ważne jest podjęcie działań mających na celu ochronę i racjonalne wykorzystanie zasobów wodnych. Po omówieniu tych kwestii, uczniowie zostali zaproszeni do udziału w serii fascynujących eksperymentów naukowych, które pozwalają lepiej zrozumieć właściwości wody i jej zachowanie się w różnych warunkach. Eksperymenty te miały nie tylko charakter edukacyjny, ale również dostarczyły uczniom wspaniałej zabawy.

Dzięki zajęciom zorganizowanym z okazji Światowego Dnia Wody, uczniowie mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat znaczenia wody dla życia na Ziemi oraz zdobycia praktycznych umiejętności eksperymentowania i odkrywania nowych rzeczy.