Międzynarodowy Dzień Pokoju

22 września w naszej szkole obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Pokoju. Klasa VIII „b” przygotowała z tej okazji apel. Aby wszyscy uczniowie naszej szkolnej społeczności wiedzieli, że ten dzień jest bardzo ważny dla ludzi na całym świecie. Na korytarzu umieszczono tablicę z cytatami na temat pokoju. Następnie posadziliśmy „drzewko pokoju”. Mamy nadzieję, że taka akcja pomoże nam na dłużej pamiętać o tym, jak ważny i potrzebny jest pokój na świecie, jednocześnie mieć też świadomość, że obecnie żyjemy w bardzo trudnych dla nas czasach – z jednej strony mamy możliwość nauki i rozwoju w bardzo dobrych warunkach, z drugiej strony wiemy, jak szybko można to wszystko stracić. Być może, nie jesteśmy w stanie zbyt wiele zrobić, by na całym świecie panował pokój, jesteśmy jednak myślami z naszymi rówieśnikami cierpiącymi z powodu konfliktów wojennych w wielu krajach. Jest jednak coś, co możemy robić tu i teraz- możemy wszyscy starać się, by w naszym najbliższym otoczeniu panowała dobra atmosfera, byśmy byli dla siebie życzliwi, pomocni i byśmy żyli w zgodzie i harmonii.