Międzynarodowy Dzień Kropki

15 września 2021 obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki –  święto kreatywności, odwagi, zabawy  i odkrywania swoich talentów. W tym wyjątkowym dniu większość uczniów i nauczycieli przyszła do szkoły w strojach w kropki, a pozostałe osoby wycięły kropki z kolorowego papieru i nakleiły je na ubrania. Dzieci obejrzały film o Vashti.

Historia bohaterki, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości, poruszyła serca dzieci. Wszyscy wymieniali swoje zdolności i zainteresowania.  Dzisiejsze lekcje odbywały się z kropką w tle.  Przygotowane zadania i konkurencje miały nie tylko dostarczyć dzieciom zabawy, lecz również przypomnieć im, że każde z nich jest wyjątkowe i posiada jakieś uzdolnienia. Uczniowie mogli pochwalić się swoimi talentami, zaś ci, którzy nie byli świadomi swoich zdolności, z pewnością je odkryli. Na wielu lekcjach rozmawiano o tym, jak ważna jest wiara w siebie i we własne możliwości oraz odwaga w prezentowaniu siebie i swoich pasji. Na zakończenie obchodów tego radosnego dnia „Zakropkowani” wykonali pamiątkowe zdjęcia.

Dzień kropki u 3 latków i w klasie “0”

Międzynarodowy Dzień Kropki to święto, które stwarza okazję do budowania pewności siebie, odkrywania talentów i pobudzania wyobraźni dzieci, młodzieży i dorosłych. Wszystko rozpoczęło się w 2003 roku, kiedy Peter H. Reynolds wydał książkę dla dzieci „The Dot” (czyli “Kropka”), w której opowiedziana została historia małej Vashtii. Nieśmiała dziewczynka, dzięki mądrej nauczycielce od plastyki, uwierzyła w siebie i poznała swój talent, inspirując tysiące nauczycieli do działania i celebrowania Dnia Kropki.

A tak obchodziły  ten dzień maluchy i starszaki ….były zabawy ruchowe z krążkami-pufkami  i prace plastyczne z kół u maluszków były to słoneczka , a starsze dzieci bardziej kreatywne wykonały prace wg własnych pomysłów. Maluszki doskonaliły znajomość kolorów- poszukiwały takich samych jak na kostce na swoich ubrankach.  Potem jeszcze bawiły się w poszukiwanie kropek  na świeżym powietrzu….

W grupie 4,5 -latków obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Kropki. Wszystkie dzieci zostały zaproszone do zabawy. Mnóstwo kolorowych krop, kropek i kropeczek zagościło w naszej sali. Dzieci wzięły udział w kreatywnych zabawach, obejrzeliśmy  film pt. “Kropka” oraz rozmawialiśmy na temat wiary we własne siły!