„Mali asystenci detektywa Pozytywki”

W klasie II zrealizowano projekt czytelniczy „Mali asystenci detektywa Pozytywki”. Wydarzenie miało zachęcić uczniów do aktywnej przygody z książką. 

W czasie zajęć dzieci z klasy II zapoznały się z postacią Grzegorza Kasdepke, rozwiązywały zadania związane z tekstami w formie łamigłówek, krzyżówek, wykreślanekDowiedziały się dlaczego detektyw pracuje w rękawiczkach? 

Zaprojektowały agencję detektywistyczną „Różowe Okulary”, przeprowadziły wywiad z detektywem Pozytywką. Każdy mógł poznać cechy dobrego detektywa oraz sprawdzić swoje predyspozycje w tym zawodzie. Na koniec z zebranych materiałów oraz w oparciu o zdobytą wiedzę uczniowie klasy wykonali plakat, który został umieszczony na korytarzu szkolnym.

Uczniowie wykazali się wielkim zaangażowaniem. Zajęcia sprawiły im wiele przyjemności, wyzwoliły twórcze działanie i na pewno zachęciły do sięgania po książkę jako niewyczerpane źródło radości i wiedzy. Realizacja projektu była również doskonałą okazją do integracji zespołu klasowego w sytuacjach zadaniowych i zabawowych. Tego typu spotkania to świetny sposób na szerzenie czytelnictwa wśród dzieci. 

  „Mali asystenci detektywa Pozytywki”