Lubimy bajki

Bajka każdemu kojarzy się z  beztroskim dzieciństwem, magią, walką dobra ze złem. Każdy z nas z pewnością zadawał sobie pytanie i zastanawiał się niejednokrotnie, po co są bajki, niestworzone historie, jakie mają one znaczenie w naszym życiu? Odpowiedzi jest wiele. Bajka jest przede wszystkim nieocenionym narzędziem w rękach rodziców i nauczycieli. Uczy, bawi, wychowuje. Pozwala odkrywać wspaniały świat roślin, zwierząt i ludzi. Stanowi ponadto jeden ze sposobów spędzania wolnego czasu zarówno w domu, jak i przedszkolu.

W tym tygodniu dzieci z grupy 4-5 latków i 6 latki zajęte są właśnie tematem bajki. Młodsze dzieci  słuchały bajki “Jaś i Małgosia”, a później  wykonały piernikowe chatki. Starszaki rozpoznawały ilustracje do bajek, bawiły się  pacynkami, sylwetami i marionetką. Słuchały bajki “O królewnie Śnieżce” ilustrowanej sylwetami a później samodzielnie bawiły się Atelier przedszkolaka – wcielając się w role. Przed dziećmi jeszcze zabawy w teatrze cieni ….

Lubimy bajki