Lekcja biblioteczna

W piątek tj. 05.10.21r. uczniowie klasy 1 uczestniczyli w swojej pierwszej lekcji bibliotecznej. Dzieci zapoznały się z pracą bibliotekarza, księgozbiorem i zasadami korzystania z zasobów bibliotecznych. Poznali regulamin biblioteki oraz propozycje książkowe odpowiednie dla swojego wieku. Uczennice należące do Koła Przyjaciół Biblioteki przeczytały pierwszakom bajki oraz wiersze. Na zakończenie spotkania Pan Dyrektor wręczył wszystkim pierwszoklasistom wyprawki czytelnicze „Moje pierwsze abecadło”, otrzymane w ramach projektu finansowanego ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Mała Książka – Wielki Człowiek Wyprawka dla Pierwszaka”.

Tego dnia świętowaliśmy również Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. Uczniowie klas I-III wcielili się w najróżniejsze postacie z bajek. Z wielkim zaangażowaniem opowiadali o swoich ulubionych bajkach, wzięli udział w „Quizie Wiedzy o Bajkach” oraz uczestniczyli w zabawie tanecznej. W każdej klasie wyłoniono mistrza wiedzy o bajkach który otrzymał dyplom i nagrodę książkową. Wiemy doskonale, że bohaterowie z bajek stają się bliskimi przyjaciółmi, którzy pomagają dzieciom przejść przez młodzieńcze lata ich życia, a tak naprawdę zapadają w pamięci na długo, długo dłużej.