Konkurs Pięknego Czytania.

Dnia 17 maja 2023 r. w Centrum Nauki i Sztuki Stara Kopalnia odbył się IX Wałbrzyski Integracyjny Konkurs Pięknego Czytania. Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Dzieci i Rodzin ZSZS oraz Urząd Miejski w Wałbrzychu.  Konkurs skierowany jest do uczniów wszystkich typów szkół i placówek opiekuńczo-wychowawczych. Jego celem  było uwrażliwianie na piękno literatury, kształtowanie umiejętności interpretacji tekstu literackiego, propagowanie kultury czytelniczej, rozwój talentów, wyrabianie nawyku czytania jako formy atrakcyjnego spędzania wolnego czasu oraz integracja kulturalna mieszkańców Wałbrzycha i okolic.

Naszą szkołę w Konkursie reprezentowali: Kamil N. z kl. V i Mariusz B. z klasy VI.

Wszyscy uczestnicy zmagań czytelniczych zostali wyróżnieni dyplomem i książką.