Konkurs o samorządzie terytorialnym

25.03.2022r. odbył się finał powiatowego VII Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym „Samorząd terytorialny wobec wyzwań XXI wieku”.

Organizatorem Konkursu było Stowarzyszenie Absolwentów III LO w Wałbrzychu, a współorganizatorem Konkursu było III Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika Wałbrzychu. Współpracownikami merytorycznym była Państwowa Uczelnia Angelusa Silesiusa w Wałbrzychu oraz Wydział Nauk Społecznych Uniwersytetu Wrocławskiego. Konkurs odbywał się po Honorowym Patronatem Prezydenta Wałbrzycha Pan Romana Szełemeja.

Finalistami konkursu zostali Franciszek Z. z klasy 8b oraz Mieszko S z klasy 8a.

W konkursie brali udział przedstawiciele innych szkół z Wałbrzycha oraz ze Świebodzic i Kamiennej Góry.

Sukces Franka i Mieszko jest tym bardziej znaczący, że uczestnicy musieli wykazać się dużą wiedzą na temat samorządu terytorialnego oraz znać konkretne przykłady jego funkcjonowania w Polsce.