Kiedy patrzę w niebo…

Kosmos dla dzieci jest czymś dużo większym i pojemniejszym niż dla dorosłych. To nie tylko rozgwieżdżone niebo nad głową i nazwy kilku planet, o których kiedyś słyszały. Dla maluchów kosmos to przede wszystkim nieustraszone marzenia, nieskończona wyobraźnia i sny, w których można wszystko. Każdy z nas chciałby polecieć w kosmos. Jednak tylko dzieci wierzą, że naprawdę kiedyś to zrobią.

Dla maluchów to przede wszystkim – dzień i noc, tak więc to było tematem ich zajęć i pięknych prac plastycznych.

Średniaki poszły o krok dalej – oglądały planety Układu Słonecznego , wykonały też prace plastyczne z wykorzystaniem planet i rakiety z kart pracy, rozmawiały również o wyobraźni, która pozwala zobaczyć wiele postaci  i obrazów w chmurach.

Starszaki oglądały edukacyjne filmy o kosmosie , tańczyły do piosenki “Planety”.  Zabawa badawcza z użyciem globusa i latarki  pozwoliła na zaobserwowanie jak dzięki ruchowi Ziemi dzień zmienia się w noc. Zdobyta  wiedza pobudziła do wykonania prac plastycznych o słońcu, dzięki któremu żyją rośliny, zwierzęta i my ludzie oraz prac plastycznych – Kosmos. Dzieci wykonały też zespołową pracę przestrzenną – Układ Słoneczny.

Kiedy patrzę w niebo...