INTERNETOWY TEATR TVP DLA SZKÓŁ

“iTeatr dla Szkół to autorski projekt, który Telewizja Polska S.A. realizuje od 2012 roku. Odbiorcami transmisji teatralnych na żywo, realizowanych przy wsparciu ośrodków regionalnych Telewizji Polskiej, są uczniowie szkół i placówek oświatowych różnego szczebla. W ramach projektu iTeatr spektakl na żywo odbierany jest w tym samym czasie przez kilkadziesiąt tysięcy uczniów z całego kraju za pośrednictwem kodowanej transmisji internetowej. Również nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do tego projektu.

14 kwietnia uczniowie klasy I obejrzały spektakl „Plastusiowy pamiętnik”- propozycja Teatru Lalek Dzieci Zagłębia im. Jan Dormana w Będzinie. Opowieść o uroczym człowieczku mieszkającym w piórniku Tosi, uczennicy pierwszej klasy, który przeżywa niezwykłe przygody.  Dzięki internetowemu spektaklowi dzieci mogły choć na chwilkę przenieść się na teatralną widownię i obejrzeć wspaniałe przedstawienie.