Informacja z Wydziału Rozwoju Rynków Rolnych

Szanowni Państwo,
Uprzejmie informuję, że w ramach prowadzonych przez KOWR działań promocyjnych przygotowana została nowa strona internetowa „Programu dla szkół”.
Całkowicie zmieniona szata graficzna, czytelna mapa serwisu, a także wiele funkcjonalności pozwolą każdemu w łatwy sposób pozyskać dostęp do interesujących informacji o mechanizmie.
Nowa strona to element kampanii promującej „Program dla szkół”.
Głównym celem „Programu…” jest kształtowanie zdrowych nawyków żywieniowych dzieci, poprzez zwiększenie spożycia owoców, warzyw oraz mleka i produktów mlecznych w codziennej diecie oraz propagowanie zdrowego odżywiania poprzez realizowane działania edukacyjne w ramach Programu.

W ramach tegorocznej kampanii postawiono na internet (m.in.: działania promocyjne w dzienniku elektronicznym dla szkół) oraz współpracę z telewizją ogólnopolską (emisja spotu w TVP 1, TVP 2, TVP ABC, Polsat, rozmowa w Pytaniu na śniadanie). Na stronie www.pamietnikchrumasa.pl, w mediach społecznościowych Facebook i YouTube (https://www.facebook.com/programdlaszkol, https://www.youtube.com/c/programdlaszkolpds) zostały zamieszczone nowe filmy i materiały tekstowe o przygodach uwielbianych przez dzieci bohaterów: Chrumasa, Miau, Meee i Uchola. Ekipa Chrumasa zyskała już grono sympatyków nie tylko wśród najmłodszych!

Działania promocyjne są jednym z podstawowych elementów „Programu dla szkół”. Ich celem jest budowanie rozpoznawalności i popularyzacja unijnego mechanizmu wśród dzieci, ich rodziców i ogółu społeczeństwa.

Llink do ankiety elektronicznej oceniającej zrealizowane przez KOWR działania związane z promocją „Programu dla szkół” w roku szkolnym 2019/2020

http://www.programdlaszkol.org/aktualnosci/index/Program-dla-szkol-jak-oceniasz-jego-promocje/idn:21

Ankieta jest anonimowa i będzie aktywna do 15 września br. Zależy nam na zebraniu jak największej liczby odpowiedzi.
Z góry dziękuję za wsparcie.
Zachęcam do odwiedzania stron:
www.programdlaszkol.org

www.pamietnikchrumasa.pl

https://www.youtube.com/c/ProgramdlaszkółPDS

https://www.facebook.com/pg/programdlaszkol

Z poważaniem,

Artur Sworowski
p.o. Kierownik
Wydział Rozwoju Rynków Rolnych
Oddział Terenowy we Wrocławiu
Tel: 71 356 39 19 wew. 738
Kom: 797 604 686
www.kowr.gov.pl