III miejsce drużyny piłkarskiej

W piątek 30 września 2022 na boisku sportowym przy ul. Kusocińskiego na Piaskowej Górze odbyły się mistrzostwa Wałbrzycha szkół podstawowych w piłce nożnej chłopców. W wyniku przeprowadzonego  przed turniejem losowania drużyna z naszej szkoły trafiła do grupy 2 razem z drużyną Szkoły Podstawowej nr6 z Białego Kamienia i drużyną Szkoły Podstawowej nr17 z Sobięcina. W pierwszym spotkaniu naszej grupy SP 6 zwyciężyła z SP 17 3:0. Nasi chłopcy swój pierwszy mecz rozegrali z reprezentacją SP 6 i po bardzo dobrym meczu zwyciężyliśmy 3:0. W ostatnim meczu naszej grupy do zajęcia pierwszego miejsca wystarczał nam remis w spotkaniu z reprezentacją SP 17. Drużyna nasza zagrała w tym meczu bardzo dobrze, przez cały czas trwania meczu mieliśmy zdecydowaną przewagę i pewnie pokonaliśmy przeciwników z Sobięcina 4:0. Jako zwycięzcy grupy awansowaliśmy do fazy finałowej, w której spotkaliśmy się ze zwycięzcami pozostałych grup eliminacyjnych. W grupie finałowej w pierwszym meczu zagraliśm zy reprezentacją SP 26 z Podzamcza, jednak mimo ambitnej postawy ulegliśmy przeciwnikom 0:2. Po kilku minutach odpoczynku spotkaliśmy się z reprezentacją SP 5 z Podgórza. Mecz ten zakończył się remisem 0:0. W ostatnim meczu grupy finałowej SP 5 pokonała SP 26 4:1 i drużyna z Podgórza została mistrzem Wałbrzycha. Drugie miejsce zajęli chłopcy reprezentujący SP 26, a trzecie miejsce przypadło reprezentantom naszej szkoły, którą reprezentowali.

1.Olaf S.

2.Sebastian M.

3.Jabub Z.

4.Dorian N.

5. Mikołaj G.

6.Dawid S.

7. Jan K.

8. Gabriel M.

9.Krzysztof N.

Chłopcom naszym gratulujemy sukcesu, ambitnej sportowej postawy
i życzymy kolejnych udanych występów w sportowej rywalizacji Szkolnego Związku Sportowego.