Góra grosza

Zaczynamy akcję “Góra Grosza”.

Tegoroczny cel Góry Grosza:

Celem akcji jest zebranie funduszy na pomoc psychologiczną, rzeczową i specjalistyczną dla dzieci (w szczególności wychowujących się poza własnym środowiskiem rodzinnym) i rodzin.
Głównym obszarem wsparcia jest:
a) pomoc dla rodzinnej pieczy zastępczej
b) pomoc dla instytucjonalnej pieczy zastępczej
c) usamodzielnianej młodzieży z pieczy zastępczej
d) programy dla rodzin zastępczych i adopcyjnych
e) programy dla dzieci jak i dla osób z ich otoczenia
f) lokalne programy w zakresie pomocy dziecku i rodzinie.

Akcja przeprowadzana jest poprzez zbiórkę monet (od 1 gr do 5 zł) w placówkach w całej Polsce od dnia 01.11.2022.

Przekazywanie monet w Urzędach Pocztowych Poczty Polskiej od dnia 02.01.2023r do 31.03.2023r.

Inne Metody Wsparcia Akcji W Imieniu Szkoły/Przedszkola

1. Można skorzystać z e-SKARBONKI
a. Skanując kod QR znajdujący się na plakacie Góry Grosza. b. Wchodząc na stronę Dowody Wpłaty XXIII edycji akcji Góra Grosza
2. Aby wesprzeć akcję w imieniu konkretnej placówki należy w tytule przelewu podać Nazwę oraz adres placówki.
3. Tylko wpłaty, które w tytule będą zawierały powyższe dane, zostaną doliczone do wpłat danej placówki.

Aby akcja przebiegła sprawnie, każda klasa proszona jest o przygotowanie swojej własnej puszki w swojej sali.

Na parterze wisi także plakat informacyjny dotyczący akcji.

Zachęcamy do udziału,

Szkolny Wolontariat