„ GAJOWA DYNIOLANDIA”

„Jak przyjemnie i wesoło
kiedy dynia krąży wkoło
Dynia tu, dynia tam,
dynia krąży tu i tam”….

Tymi słowami pod hasłem „Gajowa  Dyniolandia” w naszym przedszkolu rozpoczęliśmy Dzień Dyni”. W piątek 15 października wszystkie dzieci „ubrane” w cudowny humor i oczywiście kolor pomarańczowy poczuły się jak na dyniowej grządce! Dzieci miały okazję poznać wielką różnorodność dyń, ich wielkość, kolor i przeznaczenie. Były również dyniowe zabawy: klasyfikowania dyń wg wielkości, koloru i kształtu, szeregowanie od największej dyni do najmniejszej, przeliczania dyń, itp. Nie zabrakło oczywiście zabaw plastycznych, podczas których powstały piękne prace. Wśród zabaw ruchowych były dyniowe kręgle, skoki przez różnej wielkości dynie, slalom dyniowy. Na zakończenie dzieci z zapałem zabrały się degustację zupy dyniowej, podczas której miały okazję przekonać się o walorach smakowych dyni. Do wesołej gromadki przedszkolaków dołączyły dzieci z klasy II oraz uczniowie ze świetlicy szkolnej. One też wykonały prace plastyczne, ale wcześniej dowiedziały się skąd pochodzi dynia, jakie są jej rodzaje. Poznały też jej walory zdrowotne. Rozwiązywały też rebusy i zadania matematyczne.