Dzień Pustej Klasy.

09 i 10 czerwca uczniowie klas I-III wzięli udział w ogólnopolskiej akcji „Dzień Pustej Klasy”, której celem jest nauka na świeżym powietrzu. Uczniowie zajęli ławki w „zielonej klasie” pod chmurką, odkrywali piękno natury, łąki i naszego zielnika. Uczniowie klasy II korzystając z przewodnika rozpoznawały i zbierały rośliny rosnące na łące, dowiedzieli się wielu ciekawostek na temat gatunków kwiatów. Po zebraniu roślin, uczniowie układali kwiaty na tkaninie i  tworzyli piękne kompozycje. Również uczniowie klas III dokonali obserwacji przyrodniczej i utrwali wiedzę przyrodniczo-ekologiczną. Natomiast uczniowie klas I wykonali pracę plastyczną podsumowującą wiadomości z lektury szkolnej “Drzewo do samego nieba” Marii Terlikowskiej oraz omówili proces fotosyntezy.

Ten dzień dostarczył nam możliwości uważnej i radosnej obserwacji natury. Edukacja terenowa, outdoorowa okazała się dla nas wszystkich wspaniałym czasem budowania relacji, odkrywania, doświadczania tego wszystkiego, co mamy na wyciągnięcie ręki.